Célkeresztben a demokrácia – Jön az április-májusi Duo Gladii

Tradicionális jobboldali nézőpontból az általános választójog és a modern demokrácia, a tömegdemokrácia a mennyiség szellemellenes uralmához kötődik, amelyben az ideák világa felé mutató minőségi elv csak ritkán, véletlenszerűen nyilvánulhat meg. A választási procedúra lezárulta után megjelenő lapszámunkban emiatt a demokratizmus néhány aspektusát tesszük kritika tárgyává.

A lapszám felvezető írásában Kolonits László a demokrácia közegét, a tömeget, a tömegembert veszi górcső alá. Barcsa-Turner Gábor két régebbi írását vette most elő, melyek a pártpolitikában rejlő veszélyeket és lehetőségeket elemzik. Julius Evola első írása – Brunner Balázs fordításában – éles kiszólás a pártpolitika terepét saját céljaikra felhasználó törtetők ellen. Evola másik lapszámunkban megjelent esszéje – Varázsló Macska fordításában – az állam bizonyos elméleti kérdéseire koncentrál. Ananda Kentish Coomaraswamy hosszabb lélegzetű írása – Tóth András fordításában – bemutatja a konzervatív keleti ember ódzkodását a modern nyugat felmagasztalt vívmányaival szemben.

Részben a demokrácia kérdésköréhez kapcsolódik D. Fekete Balázs írása, amely a lengyel “nemesi köztársaság” történetét mutatja be, illetve Dexter a jobb- és baloldaliság mibenlétével kapcsolatos hiánypótló tanulmányának második fele is.

A Deus Vult! rovatban most két cikkel jelentkezünk. Kántor a húsvéti ünnepkört mutatja be, míg új szerzőnk, Tőkés Szofi a keresztényüldözéseket tárgyalja írásában.

Hosszabb kihagyás után ismét jelentkezik Titusz, az Új Bábel felé rovat szerkesztője, aki az orosz-ukrán konfliktus szélesebb történelmi kontextusba helyezéséhez kötődő elemzését tárja olvasóink elé.

 

Lehozzuk a HVIM más szervezetekkel közösen írt közleményét az érvénytelen népszavazásra buzdító Soros-szervezetek ellen kiharcolt történelmi jelentőségű több milliós bírságokról. Közöljük Barcsa-Turner Gábor vármegyés tagságnak szóló körlevelét, melyben az Igazság melletti kiállás fontosságára hív fel. A Molnár Máté összeállításában készülő Vármegyés Krónika rovatban most a HVIM 2022. január–március közötti tevékeny kerül vázlatosan bemutatásra.

A Szellemi ajánló között olvasható Petró Csaba zenei, Éliás Tamás könyv-, illetve Kónya Dorka, Brunner Balázs és Csepreghy Márk filmajánlója, Csaba Enikő Ágnes pedig lapunk kiadója, az “Azonosságtudat” Alapítvány által kiadott hangoskönyvet mutat be, amely megvásárolható a HVIM rendezvényein.

A főszerkesztő az április-májusi szám olvasásához a Petró Csaba által javasolt Händel-darab mellett a Von Thronstahl: Sacrifice cím albumának hallgatását ajánlja:

A 2022. április-májusi lapszám tartalma:

  • Kolonits László: Vox populi, vox diaboli. A sátáni idiótáról, a demokratikus tömegember típusáról
  • Barcsa-Turner Gábor: A pártpolitika terepének értékelése
  • Julius Evola: Jaj azoknak, akik képviselővé akarnak válni (Ford.: Brunner Balázs)
  • Dexter: A jobboldaliság és a baloldaliság társadalomtudományos vetülete II.
  • Julius Evola: Állam, hatalom és szabadság (Ford.: Varázsló Macska)
  • Kántor: A húsvéti ünnepkör
  • Tőkés Szofi: A modern kori keresztényüldözés paradigmája
  • D. Fekete Balázs: A lengyel „nemesi köztársaság” bukása a királyi hatalom korlátozásának tükrében
  • Ananda Kentish Coomaraswamy: A demokrácia, a szabadság és az egyenlőség réme (Ford.: Tóth András)
  • Titusz: Egy széttöredező világ a globalizáció romjain. Az orosz-ukrán konfliktus margójára
  • Közlemény: 16 felforgató szervezetre szabott ki összesen 9 millió forintos bírságot a Nemzeti Választási Bizottság
  • Barcsa-Turner Gábor: Vármegyések: tegyétek életrítussá az igazság hirdetését! /Körlevél/
  • Vármegyés krónika. 2022. január – március (Összeáll.: Molnár Máté)
  • Szellemi ajánló:
    Zene – Händel, Georg Friedrich: Vízizene, I. F-Dúr és II. D-Dúr Szvit (Petró Csaba)
    Könyv – Fekete Gyula: Véreim, magyar kannibálok! Vádirat a jövő megrablásáról; Burány Béla: Mé piros a gólya csőre? Erotikus népmesék a délvidéken; Benda József: A szakadék szélén (Éliás Tamás)
    Hangoskönyv – „Ó, szent fényt hagyni volna jó!” (Csaba Enikő Ágnes)
    Film – Gibson, Mel: A rettenthetetlen (Kónya Dorka)
    Film – Tudorok (Brunner Balázs)
    Film – Lukaszewicz, Jerzy: Fausztina. Az irgalmasság üzenete (Csepreghy Márk)

 

 

Ne álljon meg itt!

Olvasson tovább...

Az orthodox világ Európa egyik utolsó mentsvára?

A Római Birodalom keleti, görög felének, a későbbi Bizánci Birodalomnak az örökségét hordozó keleti, óhitű kereszténység misztikusnak ható világa határozottan, számos lényegi vonatkozásban különül el

A császár visszatér! A Szent Római Birodalom kardjai

Megjelent a Duo Gladii civilizációkkal foglalkozó tematikus sorozatának következő száma, amely a Német Nemzet Szent Római Birodalmát, annak is a legfénytelibb időszakát, a Hohenstaufen-dinasztia, vagyis